Par jumtiem

Jumts ir mājas svarīgākā kostrukcija, kas aizsargā māju no ārējās vides ietekmes. Tam jāaiztur lietu, vēju un sniegu  un jābūt “elpojošam” no iekšpuses, lai izvadītu no mājas mitro gaisu. Tādēļ, ja vēlaties atjaunot vai no jauna izbūvēt jumtu, ir ļoti svarīgi pielietot pareizus un atbilstošus materiālus.

Jumta konstrukcijas.

Jaunbūves jumta konstrukcijas ir jābūvē saskaņā ar arhitekta izstrādāto projektu un šaubu gadījumā, jākonsultējas ar mums, arhitektu vai konstruktoru par nepieciešamām izmaiņām. Šīs konsultācijas ir bez maksas. Esoša jumta rekonstrukcijas laikā jāpievērš uzmanība tam, vai konstrukcijas nav bojātas iekļūstot ūdenim zem vecā jumta seguma. Nepieciešamības gadījumā jāveic konstrukciju remonts pirms jumta plēves  un jaunā seguma montāžas.

 


Zemsegums.

ZemsegumsGaisa sprauga starp zemsegumu un jumta segumu rada telpu gaisa cirkulācijai no jumta apakšas uz kori un izvada mitrumu. Ir ļoti svarīgi nodrošināt pietiekamu jumta ventilāciju, lai jumts kalpotu ilgi. Mūsdienīgās, elpojošās jumta plēves var klāt tieši uz siltinājuma un atstāt ventilācijas spraugu tikai virs tā. Visi mūsu piedāvātie zemsegumi ir tā sauktās difūzijas membrānas, kuras gan aizsargā no vēja, gan izvada mitro gaisu no mājas konstrukcijas.


Latojums.

Latojums sastāv no noteiktā attālumā nostiprinātām koka latām, pie kurām tiek salikts un nostiprināts jumta segums: dakstiņi, plāksnītes vai loksnes. Latojuma solis atšķiras katram modelim, atkarībā no konkrētā dakstiņa vai plāksnītes izmēra. Lielāko daļu izmēru var atrast šeit.
DSC00134 - Copy


Jumta segumi.

Jumts horizontals

Izvēloties jumta segumu, jāņem vērā kāds ir jumta slīpums. Jāizmanot jumta segumu, kurš ir paredzēts attiecīgajam slīpumam.
Piem., ir lokšņu materiāli, kuri paredzēti minimālam 3° slīpumam. Māla dakstiņi, atkarībā no modeļa, ir izmantojami no 10°, 12°, 16° un no 21°.

Precīzu informāciju par jumta uzstādīšanu varēsiet sameklēt pie konkrētā jumtu seguma modeļa vai arī sadaļā Profesionāļiem – Lejupielādes

Birkas: dakstiņi, jumti, Creaton, latojums, jumta plēve,zemsegums, jumta segumi, jumta konstrukcijas, jumta remonts

Comments are closed.

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53839935-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');